Meydan Sk. Beybi Giz Plaza A Blok, No:1, İç Kapı No: 55, Maslak Sarıyer/İstanbul
Mon - Fri : 09:00 - 18:00

Geleceğin İşgücü Becerileri Araştırması

Geleceğin İşgücü Becerileri Araştırması

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF), teknolojik değişimler ve inovasyon–ve diğer değişim dinamiklerinin (Küreselleşme, tüketici tercihleri, iklim değişikliği, nüfus değişiklikleri, göç, vs. )–ortak ülkelerdeki belli sektörlerde işin doğasını ve beceri taleplerini nasıl etkileyeceği incelemek üzere yeni bir proje başlatmıştır. Bu araştırma, belli sektörlerdeki mesleklerde değişen görevleri ve ihtiyaç duyulan yeni becerileri, şirketlerin ihtiyaç duydukları yeni nesil işgücünü nasıl bulduklarını ya da geliştirdiklerini ve bunun eğitim ve öğretim sistemine etkisini belgelemeyi amaçlamaktadır
Yürütülen çalışmanın sonucunda, seçilen sektörlerde şirket düzeyinde ortaya çıkan işgücü beceri ihtiyaçlarına yönelik yeni amprik kanıtlar bulmak ve değişen beceri ihtiyaçlarının analiz edilmesine yönelik olarak diğer sektörlere de uygulanabilecek bir metodoloji önerilmesi hedeflenmektedir.
Avrupa Eğitim Vakfı (ETF) projesinde, Otomotiv Sektöründe, FGB ( Fondazione Giacomo Brodolini ) ve Innoway Danışmanlık Türkiye de işbirliği içinde çalışmaktadır.